Jednoduché spôsoby, ako si pri založení podniku znížiť náklady

Už vás nebaví plniť úlohy a pokyny nadriadeného v práci, no nemáte na založenie vlastnej firmy skúsenosti, čas ani peniaze? V tom prípade ste na správnom mieste, pretože máme pre vás prehľad niekoľkých spôsobov, pomocou ktorých si môžete časové straty a počiatočné náklady pri založení podniku znížiť.

Jednoduché spôsoby, ako si pri založení podniku znížiť náklady
Jednoduché spôsoby, ako si pri založení podniku znížiť náklady (zdroj: unsplash.com)

Aj s malým kapitálom môžete začať podnikať – nemusíte si brať pôžičku v banke ani si požičiavať od priateľov. Prax to potvrdzuje. Až 71 % podnikateľov otvára podnik na vlastné náklady. Dôvodom je zrejme fakt, že peniaze, ako si mnohí mylne myslia, nie sú pri podnikaní najdôležitejšie.

Využite cenovo výhodný predaj spoločnosti s históriou

Presne tak. Zjednodušiť si cestu k podnikateľskému úspechu môžete aj s cenovo výhodným predajom spoločnosti s históriou. Nemusíte mať obavy. História spoločnosti vždy neznamená, že si kupujete „mačku vo vreci“. Závisí od toho, ktorý z troch možných tipov spoločnosti si vyberiete.

Spoločnosť s históriou môže byť:

aktívna – ide o predaj fungujúcej firmy;
spoločnosť, ktorá svoje podnikateľské činnosti ukončila – ide o predaj účtovne vyčistenej firmy – teda lacnejší predaj platcov DPH;
ready made spoločnosť, ktorá nikdy nepodnikala.

Stačí si vybrať, ceny sú výhodnejšie a mnohé veci už nemusíte riešiť.

Vytvorte si webovú stránku

Takmer každé podnikanie potrebuje aj webovú stránku. Môžete si ju vytvoriť samy, alebo objednať od agentúry či nezávislého programátora. Ani tá najlepšia webová stránka sa však nebude o seba starať sama, myslite preto na potrebné dodatočné časové aj finančné investície.

Hľadajte si nových zamestnancov postupne

Na začiatku podnikania by ste nemali najímať plný počet zamestnancov – robte to tak, ako rastiete. Zaberie vám to viac času, ale ušetrí náklady. A na druhú stranu, oveľa lepšie spoznáte svojich zákazníkov, vďaka čomu budete môcť kompetentne vytvárať jednotlivé procesy. Detailným poznaním práce bude potom pre vás jednoduchšie najímať tých najlepších zamestnancov a formulovať si správne pracovné povinnosti.

Komerčný článok