Založenie sporiaceho účtu – oplatí sa to v tejto dobe?

S odkladaním peňazí z výplaty nám dokáže v dnešnej dobe zjednodušiť sporiaci účet. Ponúkajú ho všetky banky a dokážete si ho založiť v priebehu niekoľkých minút. V podstate je to podúčet, ktorý patrí k vášmu hlavnému účtu a viete si tam rýchlo a jednoducho posielať peniaze. Na výber je niekoľko druhov sporiacich účtov. Aj keď je jednoduché používanie a spravovanie sporiaceho účtu, naozaj sa ho oplatí zakladať?

Založenie sporiaceho účtu – oplatí sa to v tejto dobe? (Foto: unsplash.com)

Výhody a nevýhody sporiaceho účtu

Sporiaci účet vám banka ponúkne k vášmu klasickému účtu. Môžete tam posielať pravidelne konkrétnu čiastku peňazí a keď vám nejaké zvýšia, tak niektorý mesiac môžete poslať viac. Najväčšou výhodou je, že môžete posielať vklady podľa vlastného uváženia a vašej aktuálnej finančnej situácie. Tiež si tento účet môžete zriadiť bezplatne, máte k nemu kedykoľvek prístup a môžete si kontrolovať jeho stav.

Dnes je podobne bezproblémové aj poistenie, napríklad ak vyrážate na dovolenku alebo hoci aj na menší výlet cez víkend. Pri zriadení online máte všetko potrebné v emaily a zriadenie je ešte aj výhodnejšie s extra zľavou vo vybraných poisťovniach. Zo stránok KuponyZdarma.sk môžete získať a uplatniť ČSOB zľavový kód a zriadiť si cestovné či iné poistenie exkluzívne so zľavou.

Čo je nevýhodou tohto typu účtov v poslednej dobe, tak je buď nízky úrok alebo prísne podmienky. Ak by ste chceli mať k týmto peniazom prístup, tak budete mať nízky úrok. V prípade, že chcete svoje peniaze dostať na účet s vyšším úrokom, banka vám nedovolí s peniazmi niekoľko rokov manipulovať. V opačnom prípade budete platiť pokuty. Nevýhodou je aj to, že na sporiacom účte strácajú peniaze svoju hodnotu. Oveľa lepším riešením je investovanie do nehnuteľností, zlata alebo akcií.

Jednoduché šetrenie

Sporiaci účet určite nie je pre všetkých. Aby ste z šetrenia vyťažili čo najviac, tak odporúčame odkladať peniaze na viacero miest, kde sa dokážu zhodnotiť. Toto riešenie je ideálne pre ľudí, ktorí nechcú nič zložité, chcú mať nad ušetrenými peniazmi prehľad a nevadí im nízka úroková miera. 

Ako na lepšie zhodnotenie s Finaxom

Finax je platforma pre investovanie s vyššími výnosmi a to až o4% vyššie, ako alternatívne spôsoby. Vďaka automatickému rebalasingu a zainvestovania každého vkladu až do 10 000 akcií a dlhopisov foriem a spoločností, sú peniaze spravované s minimálnym rozikom. Za výsledkami sú pozitívne skúsenosti ich klientov, potvrdzujú to mnohé Finax recenzie a hodnotenia nielen laikov ale aj odborníkov. Môžete si napríklad nastaviť pravidelný príkaz a investovať po čiastkach hoci len 20 eur mesačne.