Ako ušetriť pri založení novej s.r.o. alebo živnosti

So založením podnikania sa spája množstvo nákladov, s ktorými treba rátať. A to ani neberieme do úvahy začiatočnú investíciu do vybavenia alebo tovaru na sklad. Ako čo najviac znížiť náklady na založenie novej s.r.o. alebo živnosti na minimum? Prečítajte si naše jednoduché rady a tipy, ktoré využije každý začínajúci podnikateľ.

Ako ušetriť pri založení novej s.r.o. alebo živnosti (Foto: unsplash.com)

Zakladajte online

Súčasná doba nám ponúka množstvo jednoduchších riešení, a to vďaka dostupným technológiám. Ak chcete ušetriť pri zakladaní podnikania, skúste to online. V prvom rade – ušetríte hlavne čas, ktorý by ste minuli čakaním na úradoch a vypisovaním papierov. V druhom rade – poplatky za založenie živnosti alebo s.r.o. online sú o polovicu lacnejšie, než je to pri klasickom, papierovom zakladaní.

Využite exkluzívne kupóny

Verili by ste, že aj na založenie živnosti alebo s.r.o. viete nájsť na internete zľavové kupóny? Aj preto sa oplatí zakladať firmu online. Na stránke kuponyzdarma.sk nájdete kupón v percentách na založenie živnosti a s.r.o., alebo priamu zľavu 22 € na založenie s.r.o. Ako si zľavový kód uplatníte? Zobrazíte si ho na stránke, skopírujete uvedený zľavový kód a uplatnite si zľavu pri nákupe v obchode. Môžete ho priamo prilepiť alebo odpísať.

Založenie podnikania svojpomocne

Je to síce zložitejšia možnosť, ale viete s tým ušetriť množstvo peňazí. Najprv si naštudujete danú problematiku. Pripravíte si dokumenty, podpíšete ich a úradne overíte. Aby ste ušetrili na poplatkoch, musíte mať kvalifikovaný elektronický podpis. Bez tohto podpisu zaplatíte o 300 € viac, plus 5 € za každú voľnú živnosť a 15 € za viazanú remeselnú živnosť.