Preddavkové faktúry – hrozba všetkých podnikateľov

Nový rok so sebou nepriniesol len predsavzatia a ďalších 365 dní nových možností, ale aj nové hrozby. Jednou z nich sú napríklad aj vysoké zálohové faktúry za energie, ktoré odstavili hlavne podnikateľov a rôzne organizácie. Tí, ktorých faktúry ešte neodstavili, bojujú s existenčnými problémami. Ako si v takejto bezvýchodiskovej situácii poradiť?

Preddavkové faktúry – hrozba všetkých podnikateľov
(zdroj: unsplash.com)

Presídlite

Riešenie, ktoré vám ponúkame, možno vyznieva šialene, ale je naozaj účinné. Stačí zmeniť sídlo firmy. Vysoké faktúry za klasické kancelárske alebo obchodné priestory nielen menia plány a výhľad do budúcnosti, ale pre mnohých bývajú aj likvidačné. Ak však chcete znížiť náklady obmedzeného rozpočtu, rýchla a pomerne jednoduchá zmena sídla firmy vám v tom pomôže. S prevádzkou budete mať menej starostí, podnikať môžete z akéhokoľvek miesta na svete a o dôležitých veciach nestratíte prehľad.

Za nízku cenu aj zasadačka

Vaše registračné sídlo nie je kancelária, kde si vytlačíte faktúry, vypijete kávu, vybavíte telefonáty a potrebné úlohy. Ide len o evidenčnú formu sídla, ktorá je každému podnikateľskému subjektu daná zákonom. Jej výhody spočívajú predovšetkým v oveľa nižšej cene a doplnkových službách, ktoré môžete v konkrétnom balíku sídla využívať. Za minimálny mesačný prenájom dostanete potrebné označenie, schránku na firemnú korešpondenciu, evidenciu pošty v online systéme, skenovanie zásielok na požiadanie a dokonca na určený čas aj zasadaciu miestnosť, kde môžete rokovať s partnermi.

V každom slovenskom meste

Samozrejme, takúto možnosť využijete len v prípade, ak nepotrebujete k vykonávaniu svojej činnosti klasickú kanceláriu so zamestnancami. Virtuálne sídlo je vynikajúce a predovšetkým výhodné riešenie aj v prípade, že označenie vašej firmy na súkromnej adrese neprichádza do úvahy. Evidenciu sídla môžete urobiť na akékoľvek mesto, ale vďaka vyššie spomínaným výhodám, je prakticky jedno, aké mesto to bude. Môžete si totiž dokonca nastaviť aj zasielanie fotiek prijatých zásielok alebo notifikáciu SMS či e-mailom o ich doručení, takže určite o žiadnu firemnú poštu neprídete.